Pyszne przepisy na placki ziemniaczane

Chcąc urozmaicić śniadania lub przygotować smaczny dodatek do dań głównych, na ratunek przychodzą placki ziemniaczane, których przepis jest podobny do przepisu na zwykłe naleśniki. Nie ma więc żadnych trudności w przygotowaniach. W przeciwieństwie do tradycyjnych naleśników, ciasto na naleśniki jest bardziej płynne. Potrawę podaje się zazwyczaj z roztopionym masłem, choć równie dobrze sprawdzi się kwaśna śmietana. Placki ziemniaczane przyrządza się na różne sposoby. Można dodać mąkę, kaszę mannę, sodę i różne przyprawy.

Naleśniki można przyrządzić z surowych, gotowanych ziemniaków, a nawet z puree ziemniaczanego. Istnieje naprawdę wiele wariantów. Dlatego eksperymentując, za każdym razem możesz przygotować proste danie w inny sposób, zaskakując swoich bliskich i przyjaciół. Ziemniaki dobrze komponują się z zieleniną, serem i mięsem. Dodatkowe składniki mogą być zawarte w cieście lub użyte do przygotowania polew.

Cienkie placki ziemniaczane: przepis z fotografią krok po kroku

Ziemniaki zawierają wiele minerałów, witamin i innych cennych substancji. Poprawiają metabolizm, ponieważ pomagają wypłukać wodę i sól z organizmu. Ziemniaki polecane są przy zapaleniu żołądka, wrzodach i nadkwasocie. Bulwy szybko się sycą, zapewniając uczucie sytości.

Placki ziemniaczane powinny być przygotowywane w średniej wielkości naczyniu. Ciasto w poniższym przepisie jest dość cienkie. Dzięki temu nie ma problemu z przewracaniem naleśników. Jeśli chodzi o proces smażenia, nie ma potrzeby ciągłego dodawania oleju. Wystarczy raz naoliwić patelnię i rozgrzać ją. Olej jest składnikiem ciasta. Dzięki temu naleśniki nie przypalą się podczas procesu gotowania.

Składniki:

  • Ziemniaki - 4 średniej wielkości ziemniaki;
  • Mleko - 200 ml;
  • Mąka pszenna - 200 gramów;
  • Czosnek - 2 ząbki;
  • Jajko kurze - 2 szt;
  • Cukier - 1 łyżeczka;
  • Sól - 2 łyżeczki;
  • Olej roślinny - 2 łyżki stołowe;
  • Dowolna zielenina - według uznania.
Cienkie placki ziemniaczane:

przepis

krok po krokuSposób

przyrządzania

:
  1. Bulwy obieramy, kroimy na 4 części, zalewamy niewielką ilością wody, która powinna tylko lekko przykrywać plastry ziemniaków. Dodać sól i gotować do miękkości;
  2. Pozostawić plasterki do lekkiego ostygnięcia, a następnie przecedzić je razem z wrzącą wodą;
  3. Doprowadzić mleko do wrzenia i dodać do purée;
  4. Do bazy dodać przeciśnięty przez praskę czosnek, mąkę, cukier i sól. Wymieszać masę, następnie dodać ubite jajka i olej roślinny. Jeśli chodzi o mąkę, można użyć produktu razowego. Będziesz potrzebował nieco mniej mąki niż w przypadku zwykłej mąki pszennej;
  5. Po wyrobieniu ciasta, odstaw je na około 20 minut;
  6. Naleśniki gotujemy do miękkości. Nie wylewaj ciasta na całą patelnię. W przeciwnym razie trudno będzie obrócić placek.

Naleśniki okazują się bardzo delikatne. Jeśli chcesz nadać im bardziej niezwykły charakter, możesz po odwróceniu posypać naleśnik tartym serem, który rozpuści się podczas smażenia drugiej strony.

Smakowite placki ziemniaczane: przepis bez mąki

Przepis ten przygotowuje się w taki sam sposób jak placki ziemniaczane. Poza ziemniakami, jajkami i przyprawami nie ma żadnych innych składników. Brak mąki sprawia, że produkt jest łatwiejszy do strawienia i zdrowszy. W przeciwieństwie do poprzedniego przepisu, zawiera surowe ziemniaki. Dzięki obróbce w krótkiej temperaturze bulwy zachowują więcej składników odżywczych. Takie naleśniki doskonale sprawdzają się jako samodzielne danie. Są doskonale sycące i nie pozostawiają uczucia ciężkości w żołądku. Można je również podawać z zupami lub gorącymi sałatkami jako obfitą przekąskę.

Doprawić smak naleśników. Można użyć suszonego czosnku, majeranku, gałki muszkatołowej i chili. Można kupić gotową mieszankę ziemniaczaną. Możesz użyć dowolnych przypraw, które lubisz. Nie zapomnij o bazylii, suszonym koprze i kolendrze. Zielenina doda kilka oryginalnych nut smakowych!

Składniki:

  • Ziemniaki - 1,2 kg, puree;
  • Cebula - 2 średniej wielkości plastry;
  • Sól - 2 łyżki stołowe;
  • Jajko kurze - 1 jajko;
  • Ulubione przyprawy - do smaku;
  • Olej roślinny - do smażenia.
Smakowite placki ziemniaczane: przepis bez mąkiMetoda

przygotowania

:
  1. Obrane bulwy zetrzeć na drobnej tarce lub zmielić w blenderze. Jeśli masa ma zbyt dużo wody, należy ją wycisnąć i usunąć część wody;
  2. Cebulę poszatkować i wymieszać z masą ziemniaczaną;
  3. Dodajemy jajko i przyprawy i dokładnie wyrabiamy ciasto;
  4. Rozgrzej olej roślinny na patelni i włóż 4 łyżki ciasta, aby uformować placek. Smażyć naleśnik z obu stron, aż będzie chrupiący. Bardzo ostrożnie obracać naleśniki. Lepiej jest używać drewnianej łopatki;
  5. Posmaruj naleśniki masłem, posyp posiekaną zieleniną i podawaj!

Placki ziemniaczane: przepis krok po kroku z Finlandii

Finowie wolą piec swoje naleśniki w piekarniku niż smażyć je na patelni. Powstałe w ten sposób danie jest idealne na śniadanie i lunch. Jest bardzo obfita, niezwykle delikatna i pożywna. Co najważniejsze, nie ma w nim nadmiaru tłuszczu, bo naleśniki są pieczone, a nie smażone. Przygotowuje się je z prostych produktów, które zawsze są w lodówce.

Naleśniki na kefirze są puszyste. Soda oczyszczona sprawia, że są one bardzo miękkie i delikatne. Ciasto ziemniaczane szybko ciemnieje podczas przechowywania. Dlatego należy go używać do robienia naleśników. Aby naleśniki były chrupiące z zewnątrz, patelni nie należy przykrywać pokrywką. W przeciwnym razie będzie gromadzić się kondensacja, która spowoduje, że naleśniki będą miękkie.

Składniki:

  • Ziemniaki - 5 sztuk;
  • Jajko kurze - 1 jajko;
  • Mąka - 100 gr;
  • Czosnek -2 ząbki;
  • Ser - 100 gr;
  • Sezam - 3 łyżeczki;
  • Olej roślinny - 2 łyżki stołowe.
Placki ziemniaczane: przepis krok po kroku z

FinlandiiSposób przy

rządzania:
  1. Ziemniaki ugotować do miękkości, przecedzić z niewielką ilością wody, w której się gotowały;
  2. Pozwól masie trochę ostygnąć, a następnie dodaj czosnek, jajko kurze, starty ser i olej roślinny. Wyrobić ciasto;
  3. Formować przez kilka minut, układać na kratce lub blasze wysmarowanej olejem. Na wierzchu posypać ziarnami sezamu;
  4. Upiecz tortille w rozgrzanym do 220°C piekarniku. Podawać na gorąco.

Podpłomyki najlepiej smakują z sosem śmietanowym. Kwaśną śmietanę wymieszać z posiekaną zieloną cebulką i czosnkiem, doprawić solą i pieprzem. Sos należy doprawić solą i pieprzem. Można podawać z tortillami.

Smakowite placki ziemniaczane: przepis z kefirem

Chcesz sprawić przyjemność swoim bliskim pachnącymi i obfitymi naleśnikami, pomoże Ci w tym przepis na kefir. Przepis jest dość prosty. Ciasto jest dość rzadkie, tak jak na zwykłe naleśniki. Nie należy robić zbyt dużych placków. W przeciwnym razie trudno będzie je obrócić.

Składniki:

  • Ziemniaki - 500 gr;
  • Kefir - 1 filiżanka;
  • Jajko kurze - 2 szt;
  • Mąka - 3 łyżki stołowe;
  • Sok z cytryny - 1 łyżka stołowa;
  • Olej roślinny - 3 łyżki stołowe;
  • Soda - ½ łyżeczki;
  • Sól - 1/2 łyżeczki.
Smakowite placki ziemniaczane: przepis z kefiremMetoda

przygotowania

:
  1. Ziemniaki obrać ze skórki, umyć w zimnej wodzie, zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Wyciśnij wiórki z soku i przełóż do osobnej miski;
  2. Wymieszaj suche wiórki z jajkiem i kefirem;
  3. Sodę wymieszać z sokiem z cytryny i dodać do ciasta;
  4. Zagnieść masę do uzyskania jednolitej konsystencji, dodać mąkę. Jeszcze raz dokładnie zagnieść;
  5. Dodaj do ciasta 1 łyżkę oleju roślinnego. Pozostały olej jest potrzebny do smażenia;
  6. Smażyć naleśniki na patelni do uzyskania chrupiącej skórki.

Ziemniaki zawierają dużo skrobi, która sprawia, że placki nie rozchodzą się podczas smażenia. Młode bulwy nie nadają się zatem do produkcji naleśników. Wegetarianie lubią robić placki na wywarze z ziemniaków. W tym przypadku nie ma potrzeby dodawania mleka lub innego produktu mlecznego.

Placki ziemniaczane można również przygotować na postny stół. W tym przypadku spoiwem nie są jajka, lecz skrobia ziemniaczana. 1 jajko zastępuje się 2-3 łyżkami skrobi. Nadziewane naleśniki są niezwykle smaczne i pożywne. Można użyć dowolnego niesłodzonego farszu. Świetnie sprawdza się smażone mięso mielone, duszona kapusta lub grzyby.

Możesz również polubić:

Makaron z farszem: przepis w piekarniku

Bułeczki z ciasta biszkoptowego: przepis kulinarny

Łatwe przepisy na pączki

Przepisy na pstrąga

Podobają Ci się nasze artykuły? Śledź nas i szukaj smaczne i przydatne pomysły na chefmarket.ru ????

Zapoznaj się z naszym menu!

3 kolacje dla dwojga z bezpłatnym
dostawa za 1990 rubli. Wyświetl menu
Auchan