Ulubione naleśniki: przepisy dla każdej gospodyni domowej
Pyszne i aromatyczne naleśniki są zawsze smaczne - zimą, latem i wiosną. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają je w szczególny sposób, zwłaszcza jeśli są zrobione z pysznym nadzieniem. Jednak wiele gospodyń domowych często ma trudności z wiedzą, jak zrobić cienkie naleśniki. Niektórzy robią je bardzo gęste, inni suche i bez smaku, a wszyscy wydają się stosować ten sam przepis.
Najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu robienia naleśników według przepisu jest praktyka. Możesz spróbować zrobić różne rodzaje naleśników i w ten sposób znaleźć sposób, który lubisz, a co najważniejsze, który lubi Twoja rodzina. Każdy przepis ma swoje własne subtelności i cechy charakterystyczne. Z czasem będziesz w stanie opracować swój własny przepis, dzięki któremu Twoje naleśniki zawsze będą niezwykle smaczne, cienkie i o delikatnym smaku.
Przepis na naleśniki z wodą
Najprostszy i najbardziej przystępny przepis na smażenie domowych naleśników. To świetna opcja, gdy trzeba je zrobić jak najszybciej, a nie ma się zbyt wielu składników. Najważniejsze jest, aby wcześniej zadbać o farsz, ponieważ użycie wody sprawia, że stają się one bardziej niekwaszone.
Składniki do użycia:
- Mąka pszenna - pół kilograma;
- Woda - 400 ml;
- Olej roślinny - 125 ml;
- Soda - czubek łyżeczki;
- Jedna łyżka stołowa cukru;
- sól.
Czynności przygotowawcze:
Do głębokiej miski o pojemności co najmniej trzech litrów wlewamy wodę i olej słonecznikowy. Upewnij się, że woda ma temperaturę pokojową. Do płynnej masy stopniowo dodawać cukier, sodę oczyszczoną i sól, dobrze wymieszać. Najlepiej jest dodawać mąkę małymi porcjami na samym końcu. Ciasto naleśnikowe powinno wyjść nieco płynne, aby można je było łatwo rozprowadzić na patelni.
Kolejnym ważnym krokiem jest rozgrzanie powierzchni do smażenia. Lekko posmaruj powierzchnię olejem, gdy patelnia się rozgrzeje możesz z łatwością upiec wiele naleśników według przepisu. Smaż je z obu stron, aż uzyskają ładną, złotą skórkę. Kiedy zdejmiesz je z patelni, posmaruj je lekko roztopionym masłem, aby nie przywierały do siebie. Aby były jeszcze smaczniejsze, gospodyniefaszerują je różnymi nadzieniami, ale to już zależy od gustu
.Przepis na smażenie naleśników z kefirem
Jest to wyjątkowy i najszybszy sposób na przygotowanie pysznych naleśników. Nie jest rzadkością, że mleko kwaśnieje nawet na mrozie, a pójście do najbliższego sklepu jest czasochłonne. Kwaśne mleko lub kefir świetnie nadają się do przygotowania pysznych naleśników. Dodaj do tego smakołyku świeżą kwaśną śmietanę lub mleko skondensowane, a podbijesz serca swoich bliskich.
Użyte produkty:
- Kefir / kwaśne mleko - 450 ml;
- Mąka - 400 gramów;
- Jajko - 2 szt;
- Szklanka wrzącej wody;
- Jedna łyżka stołowa oleju roślinnego;
- Cukier - 100 gramów;
- Pół łyżeczki sody;
- Sól.
Etapy przygotowania:
W głębokiej misce ubijamy jajka, posypujemy je cukrem, odrobiną soli, wlewamy kefir lub mleko, które sfermentowało. Dobrze wymieszaj i stopniowo dodawaj mąkę, możesz użyć trzepaczki lub miksera. W międzyczasie rozpuścić sodę oczyszczoną we wrzącej wodzie, wymieszać i dodać do masy. Jeśli konsystencja wyjdzie nieco gęsta, nie bój się rozcieńczyć jej ciepłą wodą. Gotową masę należy pozostawić do dojrzewania na około 8 minut maksymalnie.
Włączyć kuchenkę i umieścić patelnię na średnim ogniu, uprzednio smarując powierzchnię smażenia olejem. Jak tylko powierzchnia smażenia będzie gorąca, dodajemy masło do masy naleśnikowej, mieszamy i smażymy. Zawsze smaż z obu stron. Jeśli naleśnik zaczyna przywierać, wlej do ciasta trochę więcej oleju. Z odpowiednim przepisem na wspaniałe naleśniki z kwaśnym mlekiem, możesz uzyskać pierwszorzędny smakołyk dla swojej rodziny i sprawić, że ich poranek będzie wspaniałym początkiem dnia.
Pyszne naleśniki z mlekiem
Tradycyjny sposób przyrządzania królewskiego dania. Jest prosta, nie wymaga specjalnych umiejętności, a składniki są zazwyczaj zawsze pod ręką. Dzięki świeżemu mleku wychodzą miękkie, elastyczne i o przyjemnym kremowym smaku.
Użyte składniki:
- Mąka - 150 gramów;
- Jedna szklanka świeżego mleka;
- Pół łyżeczki soli;
- Cukier - 3-4 łyżeczki;
- Jajko - 2 szt;
- Jedna łyżeczka masła;
- Masło.
Etapy gotowania:
W przygotowanej wcześniej misce roztrzepać jajka, wsypać do nich cukier i sól, wlać mleko. Dobrze ubić trzepaczką lub mikserem do uzyskania jednorodnej masy i wlać łyżkę masła. Następnie do masy naleśnikowej przesiewać małymi porcjami mąkę, cały czas mieszając. Nie dopuść do powstania grudek podczas procesu ubijania.
Rozgrzać kuchenkę i postawić patelnię na średnim ogniu. Za najlepszą opcję do smażenia naszych naleśników uważa się roztopione masło, wtedy będą smakowały wyjątkowo delikatnie. Kiedy patelnia jest już gorąca, wlewamy masę naleśnikową głęboką łyżką na sam środek i rozprowadzamy ją dookoła. Wedługprzedstawionego przepisu naleśniki powinny być smażone z obu stron. Podawać z mlekiem skondensowanym, roztopionym masłem lub pyszną konfiturą.
Przepis na ekspresowe naleśniki
Wiele nowoczesnych gospodyń domowych ma często bardzo mało czasu dla siebie, ale uwielbiają sprawiać przyjemność sobie i swoim bliskim przy pomocy naleśników. Świetnym rozwiązaniem na takie sytuacje awaryjne są naleśniki zrobione z kupnego ciasta drożdżowego.
Użyte składniki:
- Świeże mleko;
- Kupione w sklepie ciasto drożdżowe;
- Olej roślinny.
Są one bardzo łatwe do przygotowania. Weź ciasto drożdżowe z dowolnego sklepu, ale upewnij się, że nie jest zamrożone. Wrzucamy je do misy blendera, zalewamy mlekiem - na początek pół szklanki - i włączamy. Jeśli konsystencja wydaje się zbyt rzadka, dodajemy odrobinę mąki, a jeśli jest zbyt gęsta, dolewamy mleka. Gotową masę naleśnikową wlewamy do głębokiej miski, dodajemy łyżkę chudego oleju i dobrze mieszamy. Teraz usmaż płat naleśnikowy jak zwykle.
Ekskluzywne przepisy na naleśniki
Naleśniki z siatką na ryby
Eleganckie, smaczne i piękne naleśniki z idealnymi otworami są idealne do dekoracji świątecznego stołu. Można je przyrządzić jak zwykle - lub wypełnić innymi składnikami. Na przykład, niektórzy ludzie wypełniają je twarogiem i sułtankami lub robią różne inne nadzienia, które ich rodzina lubi najbardziej.
Użyte składniki:
- 1,5 szklanki mąki pszennej;
- 1 szklanka mleka;
- 2 szklanki świeżego kefiru;
- 2 średnie jajka;
- Jedna łyżka stołowa cukru granulowanego;
- Jedna łyżeczka sody oczyszczonej;
- Olej roślinny;
- Sól.
Etapy przygotowania:
Najpierw, w małym rondelku, wlewamy torebkę kefiru i lekko podgrzewamy, ma być ciepły, ale nie gorący. Jaja nie są zimne, jeśli masz duże wiejskie jaja, możesz mieć jedno, jeśli masz średnie jaja sklepowe, masz dwa. Dobrze wymieszaj i dodaj do masy cukier, sól i sodę oczyszczoną, aż uzyskasz gładką masę. Na sam koniec wsypujemy mąkę i dokładnie mieszamy, nie dopuszczając do powstania grudek.
Równocześnie zagotować mleko, po czym wlać cienkim strumieniem do masy i wymieszać. Jeśli masa jest zbyt gęsta dodać trochę mleka, jeśli jest zbyt rzadka dodać więcej mąki. Dodaj trochę masła i dobrze wymieszaj. Naleśniki smażymy zgodnie z przepisem z obu stron na rozgrzanej patelni jak zwykle. Doświadczone gospodynie wolą żeliwne patelnie, które mają lepsze rozpraszanie ciepła i doskonale smażą każdą płytę naleśnikową.
Hotcakes
Pyszny amerykański naleśnik o wyrazistym smaku. Obowiązkowa pozycja dla prawdziwych fanów kuchni międzynarodowej. Pomogą Ci one urozmaicić Twój własny jadłospis i dodać mu nieco pikanterii.
Składniki, które należy stosować:
- Mąka - 6 łyżek stołowych;
- Jajko;
- Pół szklanki mleka;
- Cukier - 2 łyżki stołowe;
- 10 gramów proszku do pieczenia;
- Wanilina.
Etapy gotowania:
Połącz wszystkie niezbędne składniki w naczyniu. Ciasto powinno wyjść dość gęste. Jest to charakterystyczna cecha amerykańskiego przepisu nahotcakes. Gdy masa na naleśniki będzie gotowa, rozgrzej patelnię, najlepiej używając specjalnej powłoki. Wylać masę na rozgrzaną powierzchnię patelni, rozprowadzić i przykryć szklaną pokrywką. Jak tylko pojawią się bąbelki, odwróć placek na drugą stronę i zamknij pokrywką. Przeciętnie każdy hotcake przyrządza się nie dłużej niż jedną minutę.
Naleśniki czerwone
Wspaniały przysmak o wyrafinowanym smaku. Są prawdziwą gratką dla każdego świątecznego stołu. Wspaniały sposób, aby zaskoczyć rodzinę i przyjaciół.
Składniki, które należy stosować:
- Szklanka świeżego mleka;
- Mąka - 200 gramów;
- Sok z buraków - 100 gramów;
- 2 jajka;
- Masło - 50 gramów;
- 2 łyżki stołowe cukru;
- 2 łyżki stołowe oleju roślinnego;
- Sól.
Etapy gotowania:
Najpierw należy przygotować wszystkie potrzebne produkty. Aby przygotować sok, buraki należy ugotować i wycisnąć. Warto wiedzieć, że lepiej nie kupować gotowych soków w sklepie, gdyż mogą być przesolone i zawierać szkodliwe konserwanty. Kiedy sok z buraków jest już gotowy, możesz zacząć wyrabiać ciasto.
Rozbić jajka, dodać cukier, sól i mleko i wymieszać do woli. Następnie dodajemy sok z buraków. Do masy wlewamy roztopione masło i olej słonecznikowy i ubijamy. Na samym końcu dodajemy przesianą przez sito mąkę w małych porcjach. Konsystencja powinna okazać się jednolita, dość płynna i bez grudek.
Weź dobrze rozgrzaną i posmarowaną olejem patelnię. Gotuj przez około jedną minutę z każdej strony. Jeśli będą za bardzo rozgotowane, naleśniki mogą stracić swój piękny czerwony kolor. Najlepiej jest trzymać się patelni i kuchenki.
Naleśniki z łososiem i serem
Wspaniała, luksusowa przekąska o subtelnym, nieziemskim smaku. Prawdziwe kulinarne arcydzieło, które uświetni każdą uroczystość i zachwyci gości.
Produkty, które należy stosować:
- Mąka - 170 gramów;
- Mleko - 330 ml;
- Jajko - 2 szt;
- Po pół łyżeczki cukru i soli;
- Olej roślinny - 2 łyżki stołowe;
- Serek śmietankowy - 250 g;
- Łosoś - 200 gramów;
- Jeden ogórek.
Czynności przygotowawcze:
W jednej misce wymieszaj suche produkty: mąkę, sól i cukier. W innej misce rozbijamy jajka, wlewamy mleko o temperaturze pokojowej i ubijamy. Dodaj płynną mieszankę w małych porcjach do suchej mieszanki i dokładnie wymieszaj za pomocą miksera lub trzepaczki. Na koniec dodajemy kilka łyżek masła. Należy wszystko bardzo dokładnie wymieszać, aby nie było grudek.
Rozgrzej patelnię, posmaruj powierzchnię smażenia olejem i zacznij piec pyszne naleśniki według przepisu. Zazwyczaj smażymy jedną stronę przez 30-40 sekund, a drugą przez 15-20 sekund. Powinno się ugotować około 8-10 naleśników, ale można zrobić ich więcej według uznania. Kiedy naleśniki będą gotowe, przygotuj nadzienie.
Filety rybne i ogórki pokroić w cienkie plasterki. Naleśnik smarujemy do połowy serkiem śmietankowym, układamy jeden plasterek ogórka i kawałek ryby. Następnie zwinąć placek w rulon. Puste krawędzie można odciąć. Naleśniki z łososiem to świetna przystawka na każdą uroczystość.
Tajemnice dobrego przepisu na naleśniki
- Użyj żeliwnej patelni. Doświadczone gospodynie uważają, że to właśnie na żeliwnej patelni powstają najsmaczniejsze naleśniki.
- Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Dzięki tej prostej zasadzie powstają najlepsze naleśniki.
- Dodać niewielką ilość wrzącej wody. Mleko zawsze sprawi, że naleśniki będą kremowe, a wrząca woda sprawi, że będą elastyczne.
- Nie bój się eksperymentować. Wypróbuj różne przepisy na naleśniki i wybierz ten, którynajbardziej Ci odpowiada. W ten sposób możesz podzielić się swoimi wskazówkami z innymi.
- Używaj tylko składników, które mają temperaturę pokojową. Czasami nieprzestrzeganie tej prostej zasady może doprowadzić do tego, że naleśniki po prostu się nie udadzą.
- Zawsze pieczemy na średnim ogniu do uzyskania chrupiącej skórki. Doświadczeni domownicy wiedzą, że gdy tylko brzegi staną się ciemne, naleśnik należy odwrócić, a drugą stronę usmażyć kilka sekund szybciej.
Jeśli chcesz zadowolić swoich bliskich chrupiącymi naleśnikami, musisz smażyć je na wyższym, średnim ogniu. Podczas wyrabiania ciasta należy dodać dodatkowo skrobię, skrobię ziemniaczaną lub jakąkolwiek inną skrobię. Usmażone naleśniki nigdy nie powinny być układane jeden na drugim ani smarowane masłem.
Jakikolwiek przepis na naleśniki lubisz, to twój wybór. Najważniejsze jest to, że czerpiesz prawdziwą radość z procesu gotowania. W ten sposób możesz rozjaśnić każdy poranek swojej rodzinie.
3 kolacje dla dwojga z bezpłatnymdostawa za 1990 rubli. Wyświetl menu