Jak marynować grzyby mleczne na zimno

Auchan

Pod koniec sezonu jesiennego wiele gospodyń domowych jest zainteresowanych pytaniem: jak solić grzyby mleczne, aby stały się chrupiące i nie straciły koloru. Proces gotowania rozpoczyna się od starannej selekcji grzybów. Najpierw trzeba usunąć wszystkie zepsute grzyby i te, w których są wątpliwości. Po drugie, należy je oczyścić z ziemi i trawy. Po trzecie, grzyby moczy się przez 2-3 dni w zimnej wodzie. Ważne jest, aby były one całkowicie zanurzone w wodzie. Woda powinna być wymieniana w miarę potrzeb. Proces moczenia pozwoli pozbyć się goryczy.

Po namoczeniu grzyby należy dokładnie wypłukać. Lepiej jest użyć gąbki lub szczoteczki do zębów. Duże grzyby należy pokroić na połówki lub ćwiartki. Jeśli chcesz, możesz usunąć łodygi. Istnieją metody solenia na ciepło i na zimno. W pierwszym przypadku grzyby są gotowane i zalewane gorącą zalewą, w drugim - po prostu zalewane mieszanką soli i przypraw.

Jak solić grzyby mleczne metodą na zimno?

Dzięki gorącemu soleniu grzyby będą szybciej gotowe. Ale dzięki metodzie na zimno będą niesamowicie chrupiące i smaczne. Ponadto zachowują one wszystkie witaminy i minerały. Sól wymaga 1 łyżki stołowej na 1 kilogram grzybów. Kiszenie najlepiej przeprowadzać w naczyniu emaliowanym lub szklanym. Nie należy się obawiać, że w metodzie zimnej w ogóle nie używa się wody. Sól będzie przyciągać wilgoć. W ten sposób w pojemniku powstanie solanka, która nasączy grzyby.

Mleczaki są bogate w białko, które korzystnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego. Zawierają one enzymy, które działają przeciwzapalnie i świetnie oczyszczają naczynia krwionośne. Wiśnie pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że nie podnoszą poziomu cukru we krwi.

Składniki:

    Świeże grzyby mleczne - 3 kg; Sól - 3 łyżki; Czosnek - ½ ząbka; Cukier - szczypta; Liść laurowy - 4 szt; Liść porzeczki - 4 szt; Pieprz - 1 łyżka; Chrzan - 1 korzeń średniej wielkości.

Metoda przygotowania:

    Przygotować grzyby w sposób opisany powyżej. Następnie przejdź do pierwszego etapu, w którym należy je tylko zasypać solą. Sól używaj najzwyklejszą bez żadnych dodatków i jodu! Bierzemy szklany słoik lub emaliowany rondel, wsypujemy na dno niewielką ilość soli, a następnie układamy nasze grzyby główkami do dołu! Zamieńmy warstwy. W środku dodajemy szczyptę cukru, który przyczyni się do powstania kwasu mlekowego; Wierzchnią warstwę należy posolić, masę przykryć talerzykiem, na który kładziemy masę, np. kaszę w paczce; Pozostawiamy nasz przedmiot na jeden dzień w cieple. W tym czasie w pojemniku wytworzy się duża ilość solanki; W drugim etapie musimy przygotować nasze korzenie. Chrzan i czosnek pokroić w cienkie plasterki; Grzyby mleczne układamy w słoikach, szczelnie trąbiąc i przekładając korzenie, pieprz i ugotowane liście. Przykryć słoiki pokrywkami, ale nie zakręcać, i postawić na talerzach. Proces kiszenia i fermentacji będzie trwał 30-40 dni w chłodnym miejscu, np. na balkonie, w lodówce lub piwnicy. Jest więc możliwe, że solanka będzie się tworzyć i wypływać. Po upływie określonego czasu, mleczny placek można szczelnie zamknąć i odstawić do przechowania.
Możesz również polubić: Przepisy na chrupiące ogórki na zimę na litrowy słoik Domowe sosy na zimę 11 sposobów na wykorzystanie cytryny

Czy podobają Ci się nasze artykuły? Subskrybuj, zdobądź polubienia i szukaj pysznych i przydatnych pomysłów na chefmarket.ru ????

Nowy tydzień - nowe menu! 60 dań do wyboru. Pospiesz się i zamów wszystkie najsmaczniejsze dania w chefmarket❤.