Przepis: Barszcz na zimę w słoikach

Auchan

Trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie na zimę niż preparat przygotowany specjalnie na zimę, a nawet w domu. Jest to ogromna oszczędność wysiłku i czasu, który można skierować w innym kierunku. A korzyści z tego płynących jest wiele. Wystarczy otworzyć słoik, wsypać zawartość do wcześniej przygotowanej gorącej zupy, dodać ziemniaki do smaku i pierwsze danie gotowe. W postaci przetworów warzywa, a wraz z nimi wszystkie składniki odżywcze, pozostają zachowane, a zimą, podczas ostrej potrzeby świeżych warzyw i ich użytecznych właściwości, znalezienie w postaci barszczu zwijanego na zimę w słoiku jest niezwykle przydatne. Już jedna puszka dobrego barszczu wystarczy, by przywrócić organizmowi wiele sił i witamin, nie wspominając o zachwycającym aromacie potrawy.

Tego typu danie ma wiele zalet. Na przykład, w tych preparatach do barszczu, które są sprzedawane w sklepach, skład zawiera wiele polepszaczy, zagęszczaczy i innych niezbyt przydatnych składników. A tu w domu zupa barszczowa przygotowanie na zimę w słoiku, wiesz dokładnie co w niej jest, bo wszystko w niej jest. Zgodnie z tym, domowe rzeczy są o wiele zdrowsze niż kupione w sklepie. Nie mówiąc już o różnicy w kosztach, bo domowy barszcz będzie kosztował znacznie taniej niż ten ze sklepu, bo zimą koszt świeżych warzyw jest znacznie wyższy. Najprawdopodobniej przygotowanie domowego barszczu w słoiku będzie wymagało sporo czasu, ponieważ wszystkie składniki muszą być dokładnie przygotowane, ale w zimie docenicie ten wysiłek.

Przepis pierwszy: klasyczna wersja przyprawy do barszczu.

Najpierw zacznijmy od dość popularnego przepisu na barszcz na zimę. Jestem przekonana, że wielu kucharzy ma podobny przepis. A dla tych, którzy nie mają takiego przepisu na potrawę, przypomnijmy.

Potrzebne składniki:

  • Kapusta biała - 1,5 kg;
  • Świeże pomidory - 1 kg;
  • Burak ćwikłowy - 2 kg;
  • Cebula świeża - 0,5 kg;
  • Marchew - 2 kg;
  • Papryka słodka - 1 kg;
  • Olej roślinny - 300 ml;
  • Sól jodowana - 3 łyżki stołowe;
  • Cukier - 2 łyżki stołowe;
  • Czosnek - 150 gr;
  • Ocet - 3 łyżki stołowe;

Możesz dodać goździki, umiarkowanie ostrą paprykę i sok z cytryny, aby uzyskać ostrzejszy i pikantniejszy smak.

Przepis pierwszy: klasyczna wersja zaprawy do zimowego barszczu.

Proces gotowania:

  1. Po pierwsze, proces gotowania rozpoczyna się od przygotowania warzyw. W tym celu należy przygotować wszystkie warzywa z listy składników i dokładnie je obrać.
  2. Zdjąć skórkę z buraka. Opłucz je dokładnie pod dużą ilością zimnej wody. Buraki pokroić w cienkie plasterki. Postępuj podobnie z kapustą, z tą różnicą, że musisz usunąć rdzeń i usunąć liście.
  3. Nie zapominaj, że buraki są bardzo twarde. W związku z tym, potrzebuje więcej czasu na gotowanie. Dlatego też siekamy je dość drobno.
  4. Jeśli masz robot kuchenny z dość dużą przystawką, zetrzyj w nim marchewki na tarce. Jeśli nie masz robota kuchennego lub odpowiedniej przystawki, użyj zwykłej grubej tarki.
  5. Pomidory i cebulę rozdrobnić na małe kawałki (wcześniej umyte).
  6. Pokrój paprykę w plastry, mniej więcej trochę większe niż plastry pomidora. Wcześniej usunąć nasiona z papryki.
  7. Następnie, do gotowania, wyjmij miskę w kształcie głębokiej miski. Wlać do niego 300 ml oleju roślinnego. Wsypujemy do niego pokrojoną już cebulę i smażymy, aż nabierze złotego koloru.
  8. Kiedy cebula osiągnie stadium gotowości i stanie się miękka i złocista, zacznij dodawać resztę przepisu na barszcz na zimę. Następnym składnikiem, po cebuli, jest cienko pokrojony burak. Następnie dodajemy pokrojoną w plasterki marchewkę. Na tym etapie gotowania można nie mieszać składników. Następnie dodajemy pokrojoną wcześniej paprykę i pomidory.
  9. W tym momencie zbiornik powinien być wypełniony co najmniej w połowie. Teraz wszystko dokładnie i delikatnie wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez około 15 minut.
  10. Gdy masa będzie gotowa, dodajemy cukier, sól i dla aromatu goździki. Jeśli w kotle powstało dużo soku należy dodać kapustę (pokrojoną, bez liści i rdzenia). Do tego czasu w misce powinno być już dużo soku.
  11. Podczas duszenia nie zapomnij o dokładnym wymieszaniu. Utrzymuj ogień na poziomie nieco powyżej średniej przez półtorej godziny. Pilnuj, aby składniki na dnie naczynia nie przypaliły się, dlatego mieszaj dokładnie i delikatnie.
  12. Na kilka minut przed końcem dodajemy do masy ocet i czosnek (wcześniej zmielony).
  13. Bardzo ważna uwaga: przed przelaniem barszczu do słoików należy jak najdokładniej i najdokładniej wysterylizować szklane słoiki.
  14. Po napełnieniu słoików barszczem, zamknąć je jak najszczelniej.
  15. Nie wkładaj barszczu w słoikach od razu do piwnicy lub spiżarni, ale pozwól im wcześniej dojść do temperatury pokojowej. W tym przypadku można je przechowywać do końca zimy.

Przepis drugi: Barszcz na zimę w słoikach z kapustą.

Przedstawię jeden z najbardziej elementarnych przepisów na barszcz zaprawiany na zimę. Proces przygotowania jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Najważniejszym punktem jest upewnienie się o wszystkich składnikach z wyprzedzeniem i wybranie najświeższych warzyw. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w gotowaniu, będzie to odpowiednie danie.

Potrzebne składniki:

  • Kapusta świeża - 700g;
  • Marchew - 400g;
  • Burak świeży - 700g;
  • Cebula - 400 gr;
  • Papryka słodka - 400 g;
  • Sól - 3 duże łyżki;
  • Cukier - 2 duże łyżki;
  • Olej roślinny - 100 ml;
  • Ocet - 100 ml;
Przepis drugi: Barszcz na zimę w słoikach z kapustą.

Proces gotowania:

  1. Przygotowanie sosu do barszczu zacznijmy od słoika z kapustą. Jestem pewna, że pod względem przygotowania, ten składnik jest najbardziej problematyczny. Usunąć pęcherzyk z liści, przekroić go na dwie części i usunąć, po przecięciu na pół, rdzeń. Kapustę pokroić w cienkie plasterki za pomocą robota kuchennego lub dobrze naostrzonego noża.
  2. Z marchwi zdjąć skórę, umyć ją dokładnie w zimnej wodzie. Rozdrobnij je za pomocą robota kuchennego, jeśli nie masz odpowiedniej przystawki, użyj zwykłej tarki z grubym sitkiem.
  3. To samo zrób z burakami. Jeśli burak jest miękki, będzie się lepiej i wygodniej siekać.
  4. Następnie dokładnie wymieszaj powstałą masę w jednej dużej misce.
  5. Następnie posiekaj cebulę w standardowy sposób - w półpierścienie. Cebula jest wstępnie oczyszczona i umyta. Dodać pieprz.
  6. Całą powstałą mieszaninę dokładnie wymieszać w misce. Do miski wsypujemy sól i cukier oraz dodajemy olej. Zwiększyć ogień do nieco powyżej średniego i kontynuować gotowanie na wolnym ogniu przez pół godziny, ciągle mieszając.
  7. Kiedy będzie gotowe, 5 minut przed końcem, dodaj do zlewu ocet.
  8. Gotowy sos do barszczu wlać do słoików (nie zapomnijcie wysterylizować słoików), pozostawić w temperaturze pokojowej i wstawić do piwnicy.

A kiedy nadchodzi zima, gotujemy rosół, dodajemy do niego mięso i ziemniaki. Gdy rosół jest już gotowy, wlewamy do niego nasze przygotowane słoiki z barszczem. Gotuj przez około 10 minut i danie jest gotowe. Do stołu podajemy pyszny i pożywny barszcz, najlepiej z kwaśną śmietaną.

Darmowa dostawa nawet poza miasto!

Chefmarket udostępnia

produkty z przepisami na

łatwe i smaczne gotowanie w domu. Dostawa jest zawsze bezpłatna, nawet do domku letniskowego! Dostarczamy do 60 km od Moskwy, 30 km od Sankt Petersburga i 30 km od Niżnego Nowogrodu.

Nowy tydzień - nowe menu! 60 posiłków do wyboru. Pospiesz się i zamów wszystkie najsmaczniejsze rzeczy na targu szefa kuchni❤.

3 kolacje dla dwojga z bezpłatnym
dostawa za 1990 rubli. Wyświetl menu