Pyszne i niezwykłe przekąski: przepisy z fotografiami

Nie wiesz czym zaskoczyć i zachwycić swoich współlokatorów i gości? Jest to sytuacja, z którą boryka się każda gospodyni domowa. Monotonne, powtarzające się dania stają się nieco nudne i chcesz czegoś nowego. Przygotowaliśmy dla Was przepisy z fotograficznymi przekąskami na świąteczny stół. Przygotowaliśmy dla Was kilka nowych przepisów, którymi możecie się cieszyć na stole.

Niemieckie potrawy na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane. W rzeczywistości mamy kilka pysznych przepisów na przystawki, które każdy może zrobić, a wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z naszymi przepisami krok po kroku, a rezultat będzie gwarantowany.

Papryka faszerowana

Faszerowane papryki wyglądają wspaniale na stole. Ta świąteczna przystawka (jak na zdjęciu) według naszego przepisu nie tylko nada Twojemu menu nowych jasnych kolorów, ale także ma niezwykle przyjemny smak. Aby się o tym przekonać, wystarczy je zrobić.

Przepisy na wakacyjne przekąski krok po krokuNiezbędne

składniki

Auchan

Nie możesz zrobić tej przystawki bez następujących składników:

  • Papryka słodka (duża) - 1 szt;
  • Ser twardy - 180 gramów;
  • Majonez (lekki lub średniokaloryczny) - 2 łyżki stołowe;
  • Czosnek - 2 ząbki;
  • Ziarna sezamu - 2 łyżki stołowe;
  • Koperek - 1 pęczek;
  • Papryka - 1 łyżeczka;
  • Mieszanka pieprzowa - ½ łyżeczki;
  • Sól.

Przy tej liczbie składników bazujemy na 2 porcjach gotowego dania. Możesz zwiększyć ilość proporcjonalnie, w zależności od tego, ile porcji potrzebujesz.

Proces gotowania

Gotowanie bezpośrednie polega na przygotowaniu papryki i farszu:

  1. Paprykę dokładnie umyć i osuszyć. Następnie ostrożnie wyciąć "ogon" i usunąć rdzeń. Z rdzenia odciąć cały miąższ, a z wnętrza papryki wyjąć wszystkie mięsiste przegródki. Usuń nasiona i odłóż je na bok, ponieważ można je wykorzystać do farszu.
  2. A teraz nadzienie. Zetrzeć ser na drobnej tarce. Posiekaj czosnek nożem lub zetrzyj go na tarce. Ser wsypać do miski, dodać czosnek i drobno posiekany koperek.
  3. Ser posypać mieszanką pieprzu i papryki, posolić do smaku i polać majonezem.
  4. Miąższ z papryki, który zostawiliśmy w pierwszym etapie, kroimy w drobną kostkę i dodajemy do reszty składników. Następnie dodać nasiona sezamu i dobrze wymieszać.
  5. Gęsto wypełnij masą wgłębienie obranej papryki. Wypełnić bardzo dokładnie, tak aby wszystkie ubytki zostały wypełnione.
  6. Napełnij papryki w lodówce i pozostaw w chłodnym miejscu na 2,5-3 godziny.
  7. Po tym czasie można wyjąć paprykę. Przed podaniem pokroić paprykę w plasterki.

Taka przystawka według naszego przepisu nie pozostanie niezauważona na żadnym świątecznym stole.

Pieczarki nadziewane kiełbasą i serem

Świetną propozycją na obfitą przekąskę jest nasz przepis na faszerowane pieczarki. Grzyby wyglądają apetycznie, mają przyjemny aromat i niewątpliwie wspaniały smak.

Pieczarki faszerowane kiełbasą i seremPotrzebne

składniki

Potrzebnych jest tylko kilka składników:

  • Grzyby - 0,5 kg;
  • Kiełbasa myśliwska - 0,25 kg;
  • Serek śmietankowy - 200 g;
  • Czosnek - 3-4 ząbki;
  • Parmezan - 100 gr;
  • Bułka tarta - 20-30 gramów;
  • Sól i pieprz - do smaku.

Można też przygotować trochę ziół (pietruszka, koperek) do podania.

Proces gotowania

Wystarczy tylko przygotować grzyby i nadzienie, więc nie zajmie nam to dużo czasu:

  1. Oczyścić grzyby i odciąć trzony. Nie wyrzucaj ich - będą Ci potrzebne do farszu.
  2. Następnie przygotować nadzienie. Zetrzyj parmezan na drobnej tarce i przełóż do miski. Następnie pokroić kiełbasę na małe kawałki i dodać do sera. Następnie dodajemy posiekany czosnek i drobno pokrojone łodygi grzybów.
  3. Na koniec dodajemy serek śmietankowy, sól i pieprz do smaku, a następnie dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
  4. Każdą pieczarkę napełnić farszem i ułożyć na blasze do pieczenia (można ją posmarować odrobiną oleju słonecznikowego).
  5. Posypujemy grzyby bułką tartą i wstawiamy do piekarnika. Do pieczenia wystarczy pół godziny w temperaturze 180 stopni.
  6. Kiedy pieczarki będą gotowe, wyjmij je z piekarnika, ułóż na talerzu i posyp zieleniną.

Każdy będzie chciał spróbować tej przystawki przygotowanej według niemal domowego przepisu - nie sposób się jej oprzeć!

Bułka z kurczakiem z pomidorem i serem

Chciałbyś udekorować swój stół naprawdę ładnym i smacznym daniem? Nasza bułka z kurczakiem z pomidorem i serem jest świetną opcją. Ta łatwa przystawka będzie wyglądała tak, jak na zdjęciu - wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z naszym przepisem krok po kroku. Bułka okazuje się delikatna i soczysta - naprawdę palce lizać!

Roladka z kurczaka z pomidorem i serem: przepis krok po krokuWymagane

składniki

Potrzebne będą następujące produkty:

  • Pierś z kurczaka (filet) - 1 pierś z kurczaka;
  • Pomidor (średniej wielkości) - 1 szt;
  • Papryka słodka (czerwona lub zielona) - 1 szt;
  • Ser twardy - 100 gr;
  • Czosnek - 2 ząbki;
  • Olej słonecznikowy - 2 łyżki stołowe;
  • Koperek - 1 pęczek;
  • Przyprawa do kurczaka - 1,5 łyżki stołowej;
  • Sól i pieprz - do smaku.

To wystarczy na około 5 porcji.

proces gotowania

Ta łatwa przekąska z naszego przepisu wygląda świetnie zarówno na zdjęciu, jak i w rzeczywistości. Trochę wysiłku i będzie na twoim stole:

  1. Paprykę myjemy, pozbywamy się rdzenia i wewnętrznego miąższu, a następnie kroimy w drobną kostkę. Następnie wrzucamy je na patelnię z olejem i delikatnie podsmażamy - do miękkości.
  2. Potrzebujemy pomidora bez skóry. Oto, co robimy. Z jednej strony robimy nacięcie w kształcie krzyża i sparzamy pomidora wrzątkiem, a następnie łatwo go obieramy. Następnie pokroić pomidora w drobną kostkę.
  3. Pokrój ser na kawałki podobnej wielkości.
  4. Posiekać nożem koperek i ząbki czosnku.
  5. Ostrożnie oddziel pierś z kurczaka od kości (otrzymasz dwa kawałki filetu). Każdy kawałek jest ponownie ostrożnie przecinany na dwie połowy, ale nie do końca, aby można go było ułożyć w jednej warstwie.
  6. Każdy kawałek przyprawiamy z obu stron i doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Następnie połóż oba kawałki fileta z kurczaka na płaskiej powierzchni, tak aby jeden zachodził na drugi. Najlepiej położyć go bezpośrednio na folii aluminiowej, aby później łatwo było zawinąć bochenek.
  7. Następnie na mięso nakładamy farsz. Najpierw warstwa pieczonej papryki, a następnie pokrojony pomidor. Kolejną warstwę stanowią plastry sera, a kompozycję dopełnia posiekany koperek i czosnek.
  8. Delikatnie zwinąć filet w folię. Przed pieczeniem można zawinąć go w kolejną warstwę folii do pieczenia.
  9. Piec przez pół godziny w temperaturze 220 stopni. Kiedy ciasto będzie gotowe, wyjmij je z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia do temperatury pokojowej.
  10. Po ostygnięciu roladki rozwijamy ją i kroimy na plastry.

Każda gospodyni będzie zachwycona tym przepisem na przystawkę - okazuje się bardzo piękny, jasny, apetyczny i smaczny. A Twoi goście będą zachwyceni jeszcze bardziej!

Gruzińskie pkhali

Czy jesteś gotowy, aby uszczęśliwić swoich bliskich oryginalną przystawką według gruzińskiego przepisu? Jeśli tak, to przedstawiamy prawdziwe pkhali - pożywne, apetyczne, soczyste i absolutnie bezmięsne.

Gruzińskie pkhali: przepis krok po kroku ze zdjęciamiNiezbędne

składniki

Do ich przygotowania będziesz potrzebować:

  • Fasola w puszce (najlepiej biała) - 2 słoiki;
  • Orzechy włoskie - 100 gr;
  • Cebula czerwona (słodka) - 1 cebula;
  • Czosnek - 3 ząbki;
  • Kolendra - 110 gramów;
  • Po jednej łyżce tradycyjnych gruzińskich przypraw: posiekanej suneli, mieszanki svanilli, papryki, mielonej kozieradki.

Do podania potrzebujemy jeszcze bazylii i pestek granatu.

Proces gotowania

Gruzińskie potrawy są znane na całym świecie. Teraz czas na przyrządzenie jednej z najpopularniejszych przystawek kuchni gruzińskiej. Ponieważ wcale nie jest trudno go przygotować:

  1. Na początek odcedzamy cały płyn z fasoli, wkładamy ją do durszlaka i płuczemy wrzątkiem. Następnie przełóż fasolę do miski i utrzyj ją za pomocą wałka do ciasta.
  2. Liście kolendry i ząbki czosnku umieść w osobnej misce i zmiel za pomocą tego samego wałka.
  3. Orzechy włoskie należy podprażyć na patelni, a następnie posiekać nożem.
  4. Następnie pokrój czerwoną cebulę w drobną kostkę i dodaj do fasolowego puree. Dodać kolendrę i mielony czosnek i wymieszać. Doprawić do smaku kozieradką, mieszanką waniliową, mieloną papryką i posiekaną suneli. Jeszcze raz wszystko dobrze wymieszać.
  5. Z otrzymanych zmielonych warzyw formować ręcznie klopsiki (wcześniej zwilżyć ręce wodą, aby masa się nie kleiła). Na środku każdego klopsa zrób małe wgłębienie. Wrzuć do niego kilka pestek granatu.
  6. Świąteczna przystawka według oryginalnego gruzińskiego przepisu jest gotowa. Wyłóż pkhali na półmisek, udekoruj bazylią i gotowe.

Ta warzywna przekąska ma pełne prawo zajmować poczesne miejsce na świątecznym stole. Wygląda pięknie i jasno, a szykowny smak można docenić już po spróbowaniu!

3 kolacje dla dwojga z bezpłatnym
dostawa za 1990 rubli. Wyświetl menu